מחנות הקיץ הרפואיים

מחנות הקיץ הרפואיים

מטרת המחנה היא ליצור סביבה תומכת ומזדהה של הילדים יחד עם הקניית מיומנויות להתמודדות עצמאית עם הסוכרת.

קהל יעד: סוכרתיים בגילאי 10-17.

הקייטנה מחולקת לשלושה מחזורים (יסודי: ה’-ו’, חט"ב: ז’-ט’, תיכון: ט’-יב’), ומתקיימת במהלך יולי-אוגוסט בתנאי פנימייה בסגנון מחנה קיץ למשך חמישה ימים בבית הארחה במקום גיאוגרפי המשתנה משנה לשנה ברחבי הארץ.  

במהלך הקייטנה עוברים הילדים חוויה ייחודית הכוללת מגוון רחב של פעילויות, מסלולי טיול, פעילויות העשרה, סדנאות העצמה קבוצתית ואישית וכמובן סדנאות רפואיות. תוך כדי הילדים לומדים, חלקם בפעם הראשונה, כיצד להתנהל עם הסוכרת באופן עצמאי הן מבחינת בדיקות הדם והן מבחינת הזרקת האינסולין. 

הילדים נפגשים עם ילדים נוספים המתמודדים עם אותם קשיים שהם חווים ויוצרים יחד חברויות אמיצות המלוות אותם לאורך שנים. 

קייטנה זו ייחודית ונבדלת מקייטנות אחרות משום המסגרת הרפואית בה היא מתקיימת: ישנו צוות רפואי רחב הכולל רופאים/ת, אחיות, דיאטניות ועו"סיות ממרפאות הסוכרת ברחבי הארץ אשר מגיעים בהתנדבות לקייטנה.  בדרך זו ניתנת ההזדמנות לקשר בלתי פורמלי עם הצוות הרפואי, ומועלות דילמות רפואיות הנוגעות להתמודדות היומיומית עם הסוכרת.

בנוסף לצוות הרפואי, על כל 5-8 חניכים ישנו מדריך, סוכרתי בעצמו, אשר אחראי עליהם 24 שעות ביממה. כל מדריך מקבל תדריך על כל חניך שבאחריותו, הכולל נתונים רפואיים, רגשיים ותזונתיים כדי למקסם את ההתייחסות האישית.

ניתנת התייחסות מתאימה גם לילדים עם צליאק והאוכל מותאם עפ"י הצרכים.

לתרומה למחנות הקיץ של האגודה לחצו כאן. תודה!

מחנה קיץ 2017

בקיץ 2017 התקיים עוד מחנה קיץ מוצלח של האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל. המחנה התקיים בקיבוץ בית אלפא והשתתפו בו כ-234 חניכים מתוקים מכיתות ד’-י"א. חניכי המחנה זכו ללמידה משמעותית אודות התנהלות נכונה עם הסוכרת, ספירת פחמימות וחשיבותו של איזון, יחד עם מסלולי טיול, פעילויות בריכה ומסיבות. זאת כמובן לצד הזדמנות מיוחדת עבור החניכים להכיר סוכרתיים מרחבי ישראל וליצור חברויות אשר מלוות אותם להמשך חייהם. זוהי הזדמנות להודות לצוות המחנה על הליווי המקצועי, היחס האישי והנתינה מכל הלב של כ-33 אנשי צוות רפואי ממגוון מרפאות סוכרת ברחבי הארץ ושל כ-56 מדריכים ומדריכות סוכרתיים שהשאירו את עיסוקיהם מאחור והגיעו בהתנדבות למחנה הקיץ.

מחנה קיץ 2016

קייטנות הקיץ הרפואיות של האגודה ב-2016 כללו שלושה מחזורים של קייטנות הקיץ הרפואיות שלנו, מספקים, מהנים, מצחיקים, מלמדים, משמעותיים ומרגשים!

במחנה השתתפו 233 ילדים ובני נוער, 55 מדריכים סוכרתיים בוגרים, מאוזנים ומתנדבים, ו- 31 אנשי צוות רפואי: רופאים, אחיות, דיאטניות ועובדות סוציאליות ממרפאות הילדים ברחבי הארץ אשר מגיעים בהתנדבות מלאה!!

המחנה כלל למידה משמעותית על התנהלות נכונה ועצמאית עם סוכרת, טכנולוגיות וכמובן גם פעילויות כיף והעשרה. קיבלנו פידבקים תומכים ונרגשים מהורים שילדיהם עברו חוויה מעצבת בקייטנה, למדו המון על הטיפול העצמאי בסוכרת והכירו חברים חדשים איתם ישמרו על קשר עוד שנים רבות.
מצ"ב סרטון קצר לסיכום המחנה, שמעביר אך במעט את חוויות המחנה:

תמונות ורשמים מהמחנות הקודמים: